Správná péče o náš chrup

Mezi hlavní důvody čištění zubů patří odstranění zbytků potravy a zubního plaku. Další jsou pak snaha o to, abychom měli krásné bílé zuby.

Zubní plak může být příčinou tvorby zubního kazu nebo zánětu dásní, nacházejí se v něm bakterie, které škodí jak zubům, tak i dásním. Jedním z projevů zánětu dásní je krvácení během čištění a někdy i během jídla. Dásně bývají často zarudlé a oteklé.

Jaké zásady je potřeba dodržovat v péči o chrup?

Především je to pravidelnost a důslednost. Zuby je potřeba vyčistit ze všech stran. Slouží k tomu nejen klasický zubní kartáček, ale také další mezizubní pomůcky. Důležitá je i správná čistící technika.

Samozřejmostí je pravidelná návštěva lékaře a také je vhodná návštěva dentální hygieny. Zde vám poradí, jaký typ kartáčku a dalších mezizubních pomůcek je pro vás vhodný, doporučí vhodnou zubní pastu a vysvětlí správnou techniku čištění.

Aby zuby bílé byly

Pokud i po správné péči nejsou vaše zuby bílé a chcete-li mít zuby bez žlutých skvrn, můžete si je vybělit. Pro bělení zubů existuje řada přípravků a přístrojů. Patří mezi ně i LED sada na bělení zubů, kterou nabízí portál vybelime.cz. Jedná se o sadu, která obsahuje LED lampu. Ta odstraní ze zubů nežádoucí skvrny. Jedná se o přístroj, který nevyžaduje žádnou speciální údržbu a manipulace s ním je také velmi jednoduchá, zvládne ji každý. Proces bělení zubů je velmi efektivní a výsledky jsou patrné již po krátké době. Kromě toho, že LED sada bělí zuby, také ničí bakterie, které se nacházejí na povrchu zubů. Tím dochází k ochraně proti kazům. Používání sady je bezpečné a nemusíte se obávat ani zvýšené citlivosti zubů, neboť lampa vyzařuje světlo studené. Výsledný efekt je dlouhodobého charakteru a pro bělení není potřeba používat drahé bělící přípravky, které navíc mají často pouze krátkodobý účinek.