Jak vyřešit drobná poranění na místě? Co by vám nemělo chybět v cestovní lékárničce

Letní prázdniny sice končí, ale i na podzim se můžeme věnovat různým venkovním aktivitám. Ať už se chystáte na kolo, horskou turistiku, nebo prostě na pobyt v přírodě, určitě oceníte, pokud do vaší lékárničky přibalíte Akutol balíček s produkty Akutol stop a Akutol plastický obvaz.

Drobným poraněním nebo odřeninám se při venkovních aktivitách vyhne málokdo, proto tyto dva pomocníky určitě oceníte. Akutol stop sprej je rychlým řešením, jak zastavit krvácení z drobných povrchových poranění. Po aplikaci ránu uzavře před nepříznivými vnějšími vlivy a začne proces hojení. Prášková vrstva absorbuje tekutiny za vzniku hydrogelu, mořské a bylinné složky, jako je měsíček, rakytník a heřmánek, ránu zklidní a hydratují.

Druhým pomocníkem je Akutol sprej – voděodolný plastický obvaz ve spreji, který snadno a rychle použijete při ošetření odřenin a drobných povrchových poranění. Ránu zacelí plastickým filmem, čímž zabrání přístupu cizorodých látek z vnějšího prostředí a přitom dovoluje kůži dýchat. Vlhké mikroprostředí urychluje proces hojení. Zasychá do třech minut.

Odstraní se samovolně otěrem po 3 – 4 dnech. Je vhodný pro děti od 2 let i diabetiky.

Akutol balíček nebude rozhodně patřit mezi zbytečné věci, které si přibalíte do batohu. Vrátí vás rychle do akce a vy si můžete užívat podzimní aktivity bez omezení.

https://www.akutol.cz/