Ochrana majetku a efektivní mapování zvěře? Vše zvládne fotopast!

Hledáte způsob, jak účinně ochránit váš majetek? Nebo jste myslivcem, který hledá způsob, jak mapovat pohyb zvěře? Ať tak či onak, s obojím vám pomůže právě fotopast.

Co je to fotopast?

Fotopast je plně automatickým digitálním zařízením, které dokáže zaznamenávat statické snímky, tedy fotografie, ale i videa o maximální délce 1 minuty. Fotopast dokáže snímky zaznamenávat ve dny i v noci. Pořízené snímky se buď ukládají na SD kartu fotopasti. Pokud do fotopasti zainvestujete, může vám snímky ihned po pořízení odesílat na Váš mobilní telefon či e-mail. Díky tomu budete vždy dokonalý přehled o tom, co se před fotopastí děje.

Jak fotopast funguje?

Fotopast se aktivuje spuštěním PIR čidla ve chvíli, kdy je zaznamenán pohyb člověka či zvířete v zorném poli snímače. Fotopast zaznamenává jen živé organismy, tedy tepelné pohyby, nemusíte se tak obávat desítek zbytečných fotek mihotajícího se listí. Fotopast je také zkonstruována tak, aby nežádoucí pohyby v zorném poli eliminovala. Nepracuje tedy jen na základě pohybu, ale i teplotních změn.

Proč ji pořídit?

Fotopast vám pomůže ochránit váš majetek před nechtěnými návštěvníky, které umí vyfotografovat a snímky vám ihned zaslat. Je tedy skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů. Nejčastěji jsou fotopasti používány k mapování pohybu zvěře. Slouží tedy jako efektivní pomocníci myslivců.

Jaké mám možnosti?

Pokud přemýšlíte nad pořízením fotopasti, je důležité si rozmyslet, kolik do fotopasti chcete investovat. I u fotopastí platí, že čím více do ní zainvestujete, tím více možností vám poskytne. Levnější fotopasti nemají tak kvalitní snímky, ale pro základní mapování zvěře stačí. Nákladnější fotopasti vynikají kvalitou snímků, mají LCD displej a umí zaslat vyhotovené fotografie na váš mobilní telefon.