Proč jsou reflexní vesty nutné?

Ve stále hustším silničním provozu obzvlášť platí pravidlo nejen dobře vidět, ale také být dobře viděn. Na tuto situaci reagovala i legislativa, podle níž je každý motorista povinen mít ve své výbavě kromě jiného také reflexní vestu. Ovšem nejen řidič, který vystoupí za tmy ze svého vozidla na krajnici se stává často obětí nárazu jiného auta. Neviditelní jsou i chodci, kteří na sobě nemají za šera či dokonce tmy žádný reflexní prvek. Pokud se pohybují po krajnici mimo obec, nebo po neosvětlené ulici ve městě či obci, jsou povinni nosit alespoň reflexní pásku. Je ověřeno, že reflexní páska nebo reflexní vesta dokáže člověka zviditelnit za tmy na vzdálenost až 200 metrů. To je dostatečná vzdálenost, aby mohli řidiči zareagovat.

Dětské reflexní vesty

Děti, které si hrají v blízkosti silnice nebo se pošťuchují na chodníku při cestě do nebo ze školy, jsou pro všechny řidiče velkým postrachem. Pokud na sobě mají tmavé oblečení, tak zejména za ranní tmy nebo mlhy je řidič mnohdy spatří na poslední chvíli, nebo nestačí vůbec zareagovat. Aby se co nejvíce eliminovalo riziko střetu dětí s dopravními prostředky, je velice důležité, aby na sobě měly co nejvíce reflexních prvků a dětskou reflexní vestu zejména. Řidiči je tak mohou již zdálky identifikovat a zvýšit svou pozornost. To je důležité hlavně za snížené viditelnosti zaviněné dlouhým rozedníváním v zimním období, za mlhy, deště nebo šera. Reflexní vesta je pro děti i pro všechny účastníky silničního provozu nezbytným bezpečnostním prvkem.

Je z čeho vybírat?

Pestrý výběr reflexních vest především pro děti nabízí společnost ALTIMA LZ, která se na tento potřebný sortiment specializuje. Výrobce se snaží vyhovět obvyklým dětským rozmarům, náladám i vkusu, a proto potiskuje reflexní vesty určené dětem nejrůznějšími populárními obrázky a motivy. Proto vyrábí například reflexní vesty v zářivě žluté barvě s obrázkem hnědého medvídka, další variantou zdobení vest jsou zvířátka a jiné oblíbené postavičky. Různý je také způsob zapínání, které je buď klasické vpředu nebo na boku vesty. Malým dětem jsou určeny vesty navlékané na tělo přes hlavu.