Jak vybrat ten správný koberec do obývacího pokoje

Hledáte-li ten správný koberec do vašeho obývacího pokoje, neměli byste se rozhodovat jen podle materiálu a barvy, existují totiž další kritéria, která vám ten správný koberec pomohou vybrat. Podle čeho tedy koberec vybírat?

Nepřeberná nabídka

Dnes na trhu existuje nepřeberná nabídka koberců. Což je pro vás velkou výhodou, ale také nevýhodou, protož se v ní jen těžko orientujeme. Pomoci vám však při výběru můžete to, když si odpovíte na několik základních otázek. Jednou z nich je, proč koberec kupujete. Chcete ho jen jako estetický prvek nebo je to spíše z praktických důvodů? Chcete koberec, který zútulní vaši místnost nebo takový, který zaujme na první pohled? Druhou otázkou, která vám pomůže při výběru, je, kolik máte na koberec peněz. To je také rozhodující otázka. Dále vám pomohou klíčové vlastnosti koberce.

 

Rozhodujte se podle

Při rozhodování, jaký koberec je ten pravý pro vás, myslete na to, že každý koberec je z jiného materiálu, některý je přírodní, jiní z umělých vláken. Každý koberec má jinou hustotu a výšku vlasu, přičemž od toho se odvíjí také náročnost na údržbu. Rozhodující pro vás samozřejmě bude barva a vzor koberce. Myslete na to, aby koberec ladil s celým interiérem či ho naopak oživil. Pozor na to, aby se ze špatně zvoleného koberce nestal kýč. U koberce je důležitá i samotná technika výroby.

Koberce, které jsou in

Tato kritéria byste měli při výběru vhodného koberce zvážit. Pomoci vám však mohou i trendy, které udávají směr při zařizování interiéru. Velmi oblíbené jsou nyní koberce s vysokým chlupem, barevným vzorem, ale také perské koberce. Právě ty jsou klasikou, která vynikne v moderním interiéru, ale i interiéru luxusním. Perské koberce jsou představiteli té nejvyšší kvality a vkusu. Dopřejte si jedinečný koberec do obývacího pokoje i vy.