Na víkend v Praze: Co musíte vidět a kde se ubytovat?

Pokud jste se do Prahy dostali vždy prozatím jen na jeden den, přičemž jste ho strávili v obchodních domech, přišli jste o prohlídku našeho hlavního města. Nejenže je Praha hlavním městem, ale také nádhernou metropolí s mnoha historickými památkami, romantickými zákoutími a jedinečnými výhledy. Dopřejte si v Praze celý víkend a pořádně si ji prohlédněte. Přinášíme vám tipy na to, co vidět a kde se ubytovat.

Co musíte navštívit?

Praha je obrazem našich dějin a každá budova, kterou zde uvidíte, vypovídá o naší zemi a její historii. Jakousi povinností je jistě návštěva Václavského a Staroměstského náměstí, Karlova mostu, Pražského hradu, Vyšehradu a Katedrály sv. Víta. Doporučujeme také procházku po Malé Straně či návštěvu Národního muzea. Podle vlastních preferencí pak můžete volit další místa, například galerii moderního umění, technické muzeum, některou z náplavek apod.

Ochutnejte Prahu

I když často uslyšíte, že je Praha drahá, když si vyberete menší hospůdky či restaurace vzdálenější přímo od historického centra, narazíte na opravdové skvosty. Pražské kavárny a restaurace jsou originální a ochutnat zde můžete tradiční české pokrmy, dát si dobré pivo nebo zajít na jakoukoliv světovou kuchyni a poté si dopřát kvalitní kávu s originálním zákuskem.

Kde se ubytovat?

Nebojte se ani pražského ubytování. Penzion Praha 5 se nachází v centrální části Prahy a nabízí ubytování za velmi příznivé ceny. Je i ideálním výchozím bodem pro poznávání Prahy a je rychle dostupný též veřejnou dopravou. Zvolit můžete také variantu hostel Akat. Najdete zde kvalitní, pohodlné a cenově dostupné ubytování ve třech ubytovacích kategoriích. Vydejte se tedy do Prahy na celý víkend, řádně prozkoumáte toto nádherné město a zbude vám i dost času na nákupy.