Jak správně vybrat podlahu do bytu či domu?

Vybrat správnou podlahu do domu či bytu není vůbec jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kolik věcí si musíte promyslet – například to, jaký materiál si vůbec zvolíte, jakou barevnou kombinaci bude mít výsledná podlaha nebo také to, jak ji položíte a podobně. Musíte si vybrat také správnou firmu, která vám prodá materiál a případně celou podlahu položí. Možností je velká spousta a při rychlém a nahodilém výběru můžete zvolit firmu či materiál, který nebude tolik kvalitní nebo zaplatíte zbytečně vysokou cenu. Jak vybrat podlahu pro váš interiér?

Začněte od základů

Kvalitní podklad je důležitý, protože právě na něj následně aplikujete podlahu a jakmile nebude tato součást podlahy správná, pevná, rovná a suchá, objeví se problém. Každá větší nerovnost nebo nečistota může mít vliv na strukturu podlahy.

Vybírejte materiál a barvu

Právě materiály podlah jsou jedním z témat, které je potřeba řešit. Do každé místnosti se hodí jiný materiál, zatímco do kuchyně vybíráte něco, co vydrží, bude pevné, snadno se z ní nečistota setře a případně nebude hořlavá, do obývacího pokoje zvolíte moderní materiál, který má výdrž, je pevný a odolný.

Rovněž barevný odstín volte tak, aby seděl k vzhledu vašeho interiéru, aby jej jemně doplnil. Povětšinou se volí neutrální barevná provedení v dekoru dřeva a podobně. Tak můžete jednoduše nábytek a zařízení měnit a podlaha vždy vše krásně doplní.

Zvolte profesionály

Samotná pokládka podlahy bývá často doprovázená několika pravidly, a pokud nemáte vše nastudováno nebo si netroufáte na pokládání podlahy vlastníma rukama, zvolte firmu, která se tímto procesem zabývá. Například Floor experts je firma, která nabízí kvalitní pokládku podlah. Poradí si s nerovným terénem, umístěním podlahového topení a dalšími věcmi, které by vám připravili pár bezesných nocí.