Co je to ketóza – jak přispívá k hubnutí?

Hubnutí je věčným tématem mnoha lidí a ti se s více či méně dobrými výsledky snaží kilogramy, které se na těle objevily, zase odstranit. Někdy to jde dobře, někdy zase nemáte tak pevnou vůli a kilogramy se vás drží. Lze zhubnout a udržet si přitom dobré zdraví? Drželi jste už spoustu nesmyslných diet, které sice pomohly, ale zrovna dvakrát zdravé a prospěšné pro zdraví nebyly? A jo-jo efekt se dostavil v zápětí, takže se snažíte hubnout znovu. Kolotoč, ve kterém se točí většina lidí, kteří pořádně nevědí, jak na to, jak zhubnout trvale a bez doprovodných problémů.

Ketóza jako jedna z možností

Keto diety jsou postavené na principu omezení sacharidů ve stravě. Začnete dodržovat proteinovou dietu (též označovanou jako bílkovinnou, ketogenní a podobně) což znamená, že se příjem sacharidů sníží na minimum a naopak se navýší příjem bílkovin a tuků. Tělo si na tento proces musí zvyknout. Po dvou až čtyřech dnech této diety nastává takzvaná ketóza, kdy tělo bere jako zdroj své energie vlastní tukové zásoby. Během tohoto procesu následně tělo začíná hubnout, dodržujete-li všechny zásady a vy vidíte reálné výsledky na svém těle. Jak se do této fáze dostat? A co při dietě jíst?

Vynechejte sacharidy

Ono se to snadno řekne, ale neznamená to jen nejíst sladké. Vynechává se například pečivo, těstoviny a další věci, které obsahují sacharidy. Jak si na to všechno dát pozor? Zdravá výživa je klíčem k hubnutí, keto dietu si můžete vyzkoušet s pomocí odborníků z It’s My Life. Ti vám pomohou sestavit plán diety přesně na míru, využít můžete různé programy diet, udělají vám podrobnou analýzu těla na váze InBody, poradí a pomohou. S nimi bude hubnutí podstatně jednodušší a hlavně zábavnější. Chcete zhubnout? Vyzkoušejte to za pomoci odborníků!