Dřevěný ponk rozvíjí zručnost a fantazii všech dětí

Většina dětí miluje napodobování různých povolání. V pokojíčkách můžete nalézt imitace lékařských souprav, prodejních pultů a pokladen, kuchyněk, tabulí pro učitele a v neposlední řadě také pracovní ponky. Pracovní ponky dokáží zabavit děti, bez rozdílu pohlaví, na dlouhé hodiny. Kromě toho dřevěný ponk pro děti přináší mnoho benefitů, které využijí po celý život.

Na ponku děti trénují motoriku rukou

Každý z nás jistě alespoň jednou v životě utahoval nějaký šroubek, měřil délku stěny v místnosti či dokonce vyměňoval nějakou součástku. Dospělým přijde uchopení šroubováku jako samozřejmost, ovšem pro předškolní dítě je „boj“. Boj, který ho nejen baví, ale současně učí, jak nástroje správně uchopit, aby šroubování a ostatní činnosti na ponku byly efektivní.

Děti rozvíjí svou představivost

Ačkoli se na některých typech dřevěných ponků dají „opravit“ nebo vyrobit různé předměty, v dětských hlavách se může rozvíjet zcela jiný příběh. Z dítěte se může stát opravář jachet, vesmírných raket nebo zachránce světa dinosaurů. Dětská fantazie je nekonečná a díky jejímu rozvíjení si děti rozšiřují slovní zásobu, učí se nad věcmi a událostmi přemýšlet.

Učí se logickému uvažování

Rozhodnutí, jaký nástroj použití ke konkrétní činnosti na dřevěném pracovním ponku pro děti, je výsledkem logiky. Je jasné, že i dospělý řemeslník musí při své práci používat logické uvažování. Dřevěný ponk je jednou z možností pro děti, jak jejich logické přemýšlení rozvíjet.

Proč ponk ze dřeva?

Ačkoli je na trhu s hračkami mnoho variant ponků pro děti – umělé, kovové – dřevěné patří mezi nejvhodnější. Veškeré hračky ze dřeva jsou odolnější, vydrží po generace. Děti s hračkami mnohdy hodí, nemají správný cit v rukách. Zejména ponk je velmi namáhanou hračkou.

Ready4Kids.cz je e-shop s dětskými potřebami, kde mimo jiné objevíte výběr dřevěných ponků pro kluky i holky.