Vypadávají vám vlasy? Tento problém řešte ihned

Zaznamenali jste, že vám vypadávají vlasy? Tento problém nepřehlížejte, ačkoliv může souviset s věkem i genetickými dispozicemi, může jít také o příznak nemoci nebo špatného životního stylu. Kdo by nechtěl mít husté a kvalitní vlasy, vypadávání se však může projevit v každém věku a je nutné ho pokaždé řešit co nejdříve, abyste si krásné vlasy zachovali. Vypadávání vlasů souvisí i se ztrátou sebevědomí, ne každý si připadá s řídkými vlasy atraktivní a tak se snaží tento problém zakrývat a nechodit mezi lidi. Řídnoucí vlasy lze však řešit a ukážeme si jak.

Šampóny a přípravky

Dnes už existuje mnoho velmi účinných přípravků a šamponů na vlasy, které dokáží posílit a obnovit vlasové kořínky a stimulovat růst vlasů. Mezi nejpopulárnější možnosti patří Alpecin šampon. Jde o velmi účinný kofeinový šampon, který není drahý a při pravidelném používání přináší výsledky. Co se týká vypadávní vlasů u mužů, existuje, kromě Alpecinu, i mnoho dalších účinných přípravků, které ochrání vlasové kořínky a postarají se o růst vlasů.

Velmi smutné je, když se projeví padání vlasů u dětí. Zde nejde o vypadávání způsobené stářím, ale obvykle má tento problém na svědomí některá choroba. Často je to dermatitida pokožky hlavy (povrchová forma mykózy) nebo alopecie areata. Správná léčiva a léky dokáží pomoci. Někdy je problémem obsedantně kompulzivní porucha, kdy si děti trhají vlasy sami. Je vhodné pravidelně dětem vlasy kontrolovat, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku.

Další možnosti vypadávání

Vypadávání vlasů se může odrážet i ve špatném životním stylu, tedy pokud kouříte, pijete mnoho alkoholu, nemáte dostatek pohybu a máte chudou stravu bez dostatku vitamínů a minerálů, z dlouhodobého hlediska to rovněž přispívá k vypadávání vlasů. Je třeba dbát na pestré složení stravy, protože i vlasy potřebují vitamíny a živiny pro správný a zdravý růst.