Vyberte si parfém podle intenzity vůně

Pokud přemýšlíte nad koupí parfému, jedním z možných hledisek je výběr podle intenzity vůně. Každý z nás již zajisté slyšel pojmy Eau de Parfum, Eau de Toilette, Eau de Solide, Eau de cologne, Eau fraiche. Víte však, co znamenají?

Parfémy se rozdělují nejen do skupiny podle druhu, ale také podle intenzity vůně. Každý druh obsahuje jiné množství vonných esenciálních olejů a aromatických látek.

Velmi kvalitní napodobeniny parfémů nabízí e-shop esensino.

Parfém (Extrait de parfum)

Jedná se o velmi silnou a koncentrovanou vůni s největším podílem vonných látek, které jsou rozpuštěné ve velmi kvalitním lihu. Parfémy se považují za luxus, můžete je pořídit ve velmi originálních flakonech a i ceny tomu odpovídají. Odměnou je fakt, že vůně vydrží poměrně dlouhý čas. Také si můžete pořídit kvalitní imitace parfémů.

Parfémovaná voda (EdP)

Jedná se o směs parfémovaného oleje na bázi alkoholu s menším obsahem vonných esencí. Je to v pořadí druhá nejvyšší koncentrace. Je levnější, ale stále má intenzivní vůni.

Toaletní voda (EdT)

Koncentrace vonných látek je mnohem menší, než u vody parfémované. Vůně vydrží jen kratší dobu, proto je vhodné toaletní vodu aplikovat během dne opakovaně. V současné době je to nejvíce rozšířený typ vůní. Jejich vůně není tolik intenzivní a lze ji tedy používat pro běžné nošení.

Kolínská voda (EdC)

Kolínská voda má velmi nízkou koncentraci vonných látek, díky čemuž má i krátkou výdrž. Je však o něco výraznější, než voda po holení. Nejčastěji se používá na obličej, ale lze jí nahradit i vodu toaletní. Vonné látky z kolínské vody vyprchají velmi rychle a zůstává jen lehká, osvěžující vůně. Kolínská voda však není určená pouze pro muže. V nabídce naleznete i kolínské vody dámské či unisex.

Eau Fraiche

Je to nejvíce ředěná vůně, neboť obsahuje jen nepatrné množství vonných látek. Vybírat si můžeme z mnoha variant. Vzhledem k tomu, že má jemnou koncentraci, je vhodná především pro nanášení na oblečení, neboť z pokožky velmi rychle vyprchá.