Terapie lávovými kameny může pomoci i vám

Trpíte ztuhlostí svalů, artritidou, špatným prokrvením nebo vás bolí vás záda? Rozhodně byste měli poznat, jakou moc má teplo z lávových kamenů. Terapie lávovými kameny je stará zhruba 5 tisíc let, pro léčbu teplem je využívali už Mayové, američtí indiáni, v Mezopotámii, staré Číně i na Havajských ostrovech. Lávové kameny dokáží prohřát tělo do hloubky, aktivují zaseknutou energii a pomohou ji uvolnit do celého těla.

Jak se kameny používají?

Pro masáž lávovými kameny se používají speciální kameny, obvykle z čediče, které jsou hladké. Masíruje se za pomoci přírodního éterického oleje, který napomůže s otevřením pórů, aby došlo k ještě lepší absorpci tepla. Pokud nemáte nikoho, kdo by vás masíroval, kameny lze i přikládat, je potřeba dát pozor na teplotu, kameny se nahřívají v horké vodě na teplotu 45-55°C. Lávové kameny jsou schopny tuto teplotu zachovat po dlouhou dobu. Teplo proniká tak hluboko, že má pozitivní vliv i na vaše vnitřní orgány. Pomohou i se zlepšením lymfatického a imunitního systému. Kameny mají prospěch pro každého, neměli byste je používat pouze tehdy, pokud trpíte zánětem, pokud máte kožní problémy, křečové žíly, vysoký tlak a také, pokud je žena těhotná.

Jinak jsou kameny prospěšné i po psychické stránce, pomohou s nespavostí, odstraňují deprese, pocity úzkosti a pomohou i od stresu. Při jejich použití si vyčistěte hlavu a soustřeďte se jen na to příjemné teplo.

Kde kameny koupit?

Ačkoliv na ně můžete narazit v různých obchodech, doporučujeme je kupovat na stejném místě, kde je kupují profesionální masážní salony a sice v eshopu https://www.kameny-masazni.cz/. Zde si můžete koupit masážní lávové kameny všech velikostí a to jak jednotlivě, tak i v sadách. Nabízí se i hezké dárkové sady, které můžete věnovat svým blízkým. Oceníte i literaturu, kde se dozvíte, jak kameny správně používat, nabízí se vám i ohřívač na kameny, kleště na kameny, éterické oleje a mnoho dalšího. Používání lávových kamenů pomohlo už nespočtu lidí s fyzickými i psychickými obtížemi, zajisté se stanou i vaším pomocníkem, který vám pomůže příjemným způsobem dosáhnout lepšího zdraví.