Tapety do moderního interiéru (ne)patří

Často se setkávám s názorem, že tapety jsou čímsi předpotopním, pozůstatkem minulého režimu, který si většina z nás připomínat nechce. Pokud by si někdo vybral unylé dekory květin ve vybledlých barvách na nekvalitním papíře, může mu tato tapeta zavánět totalitou. Ovšem moderní tapety jsou o něčem zcela jiném. Tyto tapety můžete vybírat v mnoha různých barevných variantách a s nekonečným množstvím dekorů. Stačí zvolit typ tapety podle vašeho vkusu a váš interiér můžete za okamžik proměnit k nepoznání. Obzvlášť fototapety vám pomohou s proměnou vašeho interiéru.

Není tapeta jako tapeta

Vybírejte vliesové tapety, které jsou vyrobeny z buničiny a textilních vláken, snadno se lepí, mají dlouhou životnost a dýchají společně se zdí. Tapetování není nijak náročné a zvládne to opravdu každý. Můžete zapojit i děti, které se při tom zabaví.

Lepení vliesových tapet probíhá tak, že na čistou rovnou zeď nanesete lepidlo, na které lepíte pruhy tapety. Tapeta samotná je suchá, takže se s ní dobře manipuluje. Tapety se hodí do kteréhokoli pokoje, své uplatnění nacházejí nejčastěji v obývacích pokojích, pracovnách a dětských pokojích. Různé druhy se ale hodí i do chodby, kuchyně nebo do ložnice. Do obývacího pokoje můžete vybírat různé vzory od přírodních motivů přes krajinu, městské panorama až po vesmír, automobily či abstraktní obrazy. Skvěle vypadají také tapety s motivem otevřeného okna či dveří.

Nechcete-li se trápit s lepením tapety využijte samolepicí dekorace na zeď, pomocí kterých vytvoříte v každém interiéru originální designové kreace. Záleží na vás, zda si vyberete veselé barevné samolepky nebo trochu dospělejší černé. Kombinujte, rozvrhněte si jednotlivé části na zdi tak, aby vám vytvořily jedinečný obraz. Tak neváhejte a dodejte vašim pokojům zcela novou atmosféru, objevte kouzlo tapet a samolepicích dekorací.