Proč učit děti anglicky už odmalička? Má to řadu výhod

Říká se, že se děti v útlém věku dokážou naučit až tři jazyky. Pro většinu lidí je to zbytečně moc, ale druhý jazyk určitě neuškodí nikomu. Obvykle se volí angličtina a důvody jsou zřejmé. Domluvíte se s ní všude, a navíc se dobře učí a snadno vyslovuje. Odkdy a jak je vhodné učit děti anglicky a jak to udělat, aby je to bavilo?

S dětmi mluvte anglicky i vy, pokud je to možné

Vybavit dítě do života dalším jazykem je určitě dobré pro jeho budoucnost. Nic se samozřejmě nesmí nutit a nelze to lámat přes koleno, ale schopnost naučit se jazyk v útlejším věku by byla škoda nevyužít.

Pokud sami angličtinu ovládáte, mluvte s ní občas na dítě už odmalička. V pozdějším věku mu to výrazně pomůže při výuce. Pro předškoláky jsou pak k dispozici speciální kurzy, které už nabízejí odbornou výuku. Angličtina pro děti je v podobě kurzů vhodná pro děti od 3-4 let a obvykle probíhá bez rodičů.

Jedná se o menší skupinky dětí s lektorem, který podává výuku hravým způsobem tak, aby takto malé děti bavila. Většinou se jedná o dlouhodobé kurzy trvající po dobu celého školního roku.

Děti se učí za pomoci obrázků, písniček i různých her, výuka pak může podobnou formou probíhat i doma s rodiči. Děti díky tomu budou skvěle připraveny na výuku jazyka na základních školách a později mohou přidat i jazyk další.

Předškolní kurzy mohou pomoci i se socializací dítěte

Takzvané kurzy Starters jsou dobré i z hlediska socializace dítěte, trénování pozornosti i přípravy na klasickou školní výuku. S angličtinou navíc současná generace přichází do styku velice často, ať chce nebo ne.

Například v zaměstnání je tento jazyk často vyžadován, mnohé pozice už jsou nazývány pouze anglicky a celkově na nás tento jazyk shlíží ze všech možných koutů. Připravit na něj dítě do života je tak něčím, čím svému potomkovi opravdu pomůžete a otevřete mnoho dveří.