Připravte své dítě na Cermat testy

Čekají vaše dítě v letošním roce přijímačky na gymnázium či střední školu? Pak je nejvyšší čas zahájit přípravu na jednotné testy z matematiky a českého jazyka, které se budou konat již v dubnu. Zahájit můžete přípravu i v případě, že vaše dítě bude skládat zkoušky příští rok, jelikož na přípravu není nikdy brzy.

Pro mnoho žáků to bude velice náročná zkouška, proto je vhodné přípravu nepodcenit, aby se vaše dítě s přehledem dostalo na vysněnou střední školu či gymnázium.

Charakteristika přijímacích zkoušek

Jednotné přijímačky sestavuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (neboli CERMAT). Přijímačky z matematiky trvají 70 minut a jsou zaměřeny především na početní operace, práci s daty, aplikační úlohy a geometrii. Přijímačky z českého jazyka a literatury trvají 60 minut a zahrnují pravopis, větnou skladbu, porozumění textu a slohová a literární výchova. Za každou část lze získat maximálně 50 bodů.

Mezi povolení pomůcky pak patří jen modrá či černá propiska. U matematického testu pak ještě rýsovací pomůcky. Žádné další pomůcky nejsou povoleny.

Jak zvýšit šanci na přijetí?

Chcete-li zvýšit šanci na přijetí vašeho dítěte na střední školu či gymnázium, pak se rozhodně nespoléhejte na to, že výuka ve škole bude stačit, a to i přesto, že řada učitelů svým žákům s přípravou na přijímačky pomáhá.

Pro zvýšení úspěšnosti můžete využít 2 nejčastější možnosti. První z nich je doučování zaměřené přímo na testy na přijímačky Cermat. Značnou nevýhodou doučování je však vyšší cena a časová náročnost.

Druhou skvělou a oblíbenou možností jsou přijímačky nanečisto, díky kterým vaše dítě zjistí, co ho při přijímačkách čeká. Navíc si vše předem vyzkouší, takže bude vědět, jak postupovat při řešení jednotlivých úloh při „ostrých testech“. Nakonec získá vyšší odolnost vůči stresu, který hraje při přijímačkách důležitou roli.

Přijímačky nanečisto od Doctriny

Pokud nevíte, jaké přijímačky nanečisto si vybrat, pak máme pro vás tip na přijímačky online od Doctriny, které zvýšilo úspěšnost u přijímaček mnoha žákům. Přijímačky nanečisto nabízí 3 stupňovou přípravu, která zahrnuje jednotlivé lekce, živé přenosy a využití mobilní aplikace.

Více informací o přijímačkách zjistíte na jejich webových stránkách nanecisto.online.