Potřebujete v domě nebo bytě odhlučnit stěny? Poradíme vám

Nadměrný hluk je nepříjemný, nedovolí vám v klidu si odpočinout a narušuje kvalitu vašeho života. Obvykle se s ním setkáte od sousedů. Obzvláště v panelovém bytě nám může připadat jako by byly stěny z papíru. Slyšet je běžný rozhovor, puštěná televize, hudba, křičící děti nebo hlučná zvířata. Lidé tak sdílí mnoho zvuků s ostatními a mnoha lidem to není příjemné. Pokud je to pro vás utrpení a domov se stává vězením plným hluku, je nejvyšší čas realizovat řešení, které vás od hluku osvobodí – odhlučnění domu nebo bytu.

Odhlučnění zvládnete svépomocí

Je důležité identifikovat, odkud hluk přichází. Následně je vhodné dané místo odhlučnit. Pokud v daném prostoru žijete, pravděpodobně víte, ze které strany dělají sousedé nejvíce hluku. Nemusí jít ovšem jen o hluk od sousedů, můžete třeba odhlučnit místnost s hlasitým čerpadlem nebo pračkou. Jestliže chcete udělat odhlučnění stěny, nejlepší možností je pořídit si vše potřebné pro odhlučnění.

Tento sortiment nekoupíte všude, je proto vhodné navštívit specializovaný internetový obchod akusticka-pena.cz, kde naleznete vše potřebné na jednom místě. Kromě samotného materiálu zde naleznete také důležité informace a návody, se kterými zvládne odhlučnění udělat každý, kdo je manuálně zručný. Níže se můžete podívat na video, jak účinné akustické materiály jsou.

Materiálů je samozřejmě více, ale nejvyužívanější jsou akustické lisované desky o vysoké gramáži, ideálně 180 kg/m3. Takový materiál dokáže pohltit velké množství hluku, takže se nebude šířit do další místnosti nebo bude utlumený tak, aby byl snesitelný. Takové desky stačí nalepit na stěnu, další možností je jejich připevnění na konstrukci z CD nebo UD profilů. Tyto desky se snadno řežou a tvarují podle potřeba, takže není problém do nich udělat různé výřezy. Na akustické lisované desky můžete dát následně sádrokarton nebo OSB desky. Pokud máte méně místa, jsou pro vás řešením protihlukové eko desky, které mají tloušťku jen 1-2 centimetry a přesto jsou jejich tlumící vlastnosti značné. Zajímá vás více informací a chtěli byste vědět, kolik akustický materiál stojí? Inspirujte se na webu Akusticka-pena.cz, kde naleznete vše potřebné.