3 látky, které dokonale vyčistí váš zlatý prsten

Zlato je obecně známé tím, že postupem času černá. Pokud tomu chcete zabránit, budete se o svůj prsten muset starat. A tento článek vám péči výrazně usnadní.

Zlaté snubní prsteny jsou stále velice oblíbené, aby ale vydržely dlouho krásné, musíte se o ně pravidelně starat. V následujících řádcích jsme si proto pro vás připravili tři látky, které vám pomohou jednoduše a účinně vyčistit váš zlatý prsten.

Bavlněné hadříky

Zlaté prsteny Teplice můžete kvalitně vyčistit s pomocí bavlněných hadříků, které pořídíte především v klenotnictví. Tyto textilie jsou napuštěny čistícími roztoky, které šperk vyčistí a zároveň zakonzervují. Díky tomu jej udržíte dlouho lesklým a krásným. Jestliže z nějakého důvodu nechcete sáhnout po bavlněných hadřících, pak stejně dobře poslouží čistící vata.

Pěna nebo krém

Bavlněný hadřík je sice skvělý, pokud ale chcete mít větší kontrolu nad čištěním různých zákoutí prstenu, pak raději sáhněte po pěně nebo krému. Ty mají hustší konzistenci, takže je potřeba je nanášet kartáčkem nebo hadříkem. Díky tomu je můžete snáze aplikovat na jedno místo. Nevýhodou pak může být fakt, že se nedostane do všech záhybů a rytin šperku.

Tekutý roztok

Tento problém ovšem vyřeší roztoky tekuté. Ty můžete použít nejen k čištění hůře dostupným míst nebo rytin, ale také k prstenům s matovaným pískováním, tedy hrubým povrchem. Tekutý roztok se dostane do rytin i vzorů, takže se dá považovat za nejlepší produkt pro hloubkové čištění. Dejte si ale pozor, pokud máte svůj prsten osazený drahým kamenem nebo perlou. Silný roztok totiž může zirkony nebo brilianty poškodit. Než se tedy pustíte do čištění, pečlivě si přečtěte příbalový leták. Pokud nebude zakoupená látka vhodná pro váš prsten, raději ji vyměňte za jinou.