Stále nemůžete zavadit o práci?

Je rekordně nízká nezaměstnanost, avšak vám se stále lepí smůla na paty, takže nemůžete najít práci vhodnou právě pro vás. Existuje přece tolik možností, jak si práci sehnat. Stačí se o nich pouze dozvědět a poté hlavně začít konat. Sezením doma a litováním totiž práci neseženete.

Jaké je řešení?

Nejvíce nabídek práce se pravidelně objevuje na pracovních portálech, kde se každý den zobrazují desítky nových možností. Na portále si můžete vytvořit takzvaného hlídacího psa, pomocí kterého se vám budou na email posílány nové nabídky, vhodné právě pro vás. Stačí pouze zadat bydliště a vzdálenost, do jaké se budou nabídky práce vyhledávat. Takto vám žádná nabídka neunikne a jistě vám alespoň jedna padne do oka. Samozřejmě si můžete upravit hledání podle osobních dispozic a zkušeností.

Jaká je šance na získání práce?

Samotná šance, že získáte práci právě na těchto portálech samozřejmě závisí převážně na tom, co umíte. Někteří ji seženou hned, ale někteří budou muset pár dní či týdnů počkat. Nabídky pracovních míst však stále přibývají, takže se pouze obrňte trpělivostí a čekejte na tu vhodnou pro vás. Dáme ruku do ohně za to, že se vám alespoň jedna nabídka zalíbí. V současné době se na portálu nachází přes 70 tisíc pracovních nabídek.

Krátkodobou možností je i brigáda

Jestliže pak nemůžete sehnat práci na plný úvazek, poohlédněte se po možnosti brigády. U nich samozřejmě nebude plnohodnotné finanční ohodnocení, avšak těch pár korun bude jistě lepší než nic. Zejména v sezóně se zde objevují stovky nabídek čili si budete moci i vybrat. Dalším způsobem je práce na zkrácený úvazek. Může se vám stát, že si seženete takové práce dvě a pokud spojíte jejich příjmy, můžete na tom býti lépe než v případě hlavního pracovního poměru.

Nabídek práce je skutečně dost, proto neváhejte a podívejte se na pracovní portál, kde jistě najdete i tu, která je vhodná právě pro vás.