Brýle mohou být dokonalým doplňkem vašeho outfitu

Pokud se neobejdete bez brýlí, můžete si z nich udělat dokonalý módní doplněk. Aby brýle plnily svoji funkci a zároveň vás zkrášlovaly, je potřeba vybrat vhodné obroučky na brýle.

Podle čeho vybírat obroučky na brýle?

Brýlové obroučky by měly podtrhnout vzhled svého majitele. Také by měly odpovídat jeho životnímu stylu. Na, co se tedy, při jejich výběru, zaměřit?

  • Velikost dioptrií

Záleží na tom, jaké dioptrie se budou do brýlových obrouček vsazovat. Pokud se jedná o dioptrie plusové, je potřeba vybírat z nabídky obrouček s menšími očnicemi. Pokud vybíráte obroučku s pro dioptrie mínusové, můžete si dovolit obroučky širší, plastové.

  • Šířka obličeje

Šířka brýlových rámečků by měla být v souladu se šířkou obličeje. Pokud zvolíte obrubu příliš širokou, můžete navodit, že jsou vaše oči příliš blízko u sebe. Úzká obruba může zase způsobovat bolesti hlavy, neboť by se mohla zařezávat do spánků.

  • Další faktory

Mezi další faktory patří barva rámečků. Ta by měla korespondovat s barvami oblečení, které nosíte nejčastěji. Pokud milujte barvy výrazné, můžete si dovolit i rámečky extravagantnějšího vzhledu. Také povolání hraje při výběru rámečků nezanedbatelnou roli.

Druhy obrouček

Brýlové obroučky se vyrábějí z různých materiálů. Mezi nejčastější patří plast, titan a další kovy. Pokud patříte mezi alergiky, volte titan.

Vybírat si můžete ze třech základních modelů. Prvním z nich jsou obroučky s očnicemi po celém obvodu. Tento druh je jediný, do něhož lze upevnit minerální skla. Další možností jsou poloobruby, zde je očnice pouze částečná. Na místě, kde chybí, se brýlové sklo upevní pomocí silonu. Poslední možností jsou pak obruby bez očnic.

Široký výběr naleznete na e-shopu hotovebryle.cz. Zde si můžete objednat také dioptické brýle na čtení, brýle polarizační nebo ajurvédské, které zlepšují kvalitu zraku.