Zdraví prospěšné bylinkové čaje

Již naši staří předkové znali prospěšnost různých bylinek na lidské zdraví. Používali je na výrobu čajů, ale také různých mastí, tinktur nebo k inhalování zvláště v nepříjemném zimním čase. Bylinkové čaje jsou ideálním prostředkem pro trávení, dokonalou detoxikaci organismu a pro podporu celkové imunity.

Druhy bylinkových čajů

Pro účinnou bylinkovou kúru můžete využít nejrůznější druhy čajů. Mohou to být čaje sypané i porcované, čaje černé, zelené, ovocné nebo rozličné bylinkové směsi. Můžete takto léčit i své děti, pro které jsou určeny čaje neobsahující žádné aroma ani ibišek. Vysokou kvalitou a lahodnou chutí vyniká nová řada čaje Milota leaf. V nabídce je jednak široká paleta jednodruhových porcovaných bylinek, a jednak rozmanité čajové směsi. Nakoupením jak porcovaných bylinek, tak čajových směsí se můžete připravit na tradiční virové infekce, nebo popíjet lahodné bylinkové čaje po celý rok preventivně. Příjemným způsobem si tak podpoříte svůj imunitní systém.

Sortiment Miloty

Milota je český výrobce bylinkových čajů, mastí a tinktur. Dva příklady za všechny:

  • Imunomax Tea 50g – čajová směs podporující imunitní systém je vhodná k pití v kterémkoliv ročním období jako běžný čaj. Užívá se tak, že 1,5 lžíce přelijete 0,5 l vroucí vodou a necháte vyluhovat 10 min.
  • Gripstop – učinkuje proti chřipce a kašli. Obsahuje meduňku nať, lékořici kořen, měsíček květ, svízel nať, šípek a vlaštovičník nať. Neobsahuje žádné chemické ani jiné doplňky a užívá se rovněž přelitím 1,5 lžíce půl litrem vroucí vody. Popíjet můžete i 2 dávky denně po dobu 2-3 týdnů

Echinacea čaj

Echinacea je zdraví prospěšná rostlina, ze které se připravuje lahodný bylinný čaj s listem echinacei, neboli třapatky nachové. Echinacea čaj obsahuje květ s kořenem a natí, ostropestřec plod, proskurník kořen, borůvku nať, puškvorec kořen, meduňku nať, přesličku nať, violku nať a sporýš nať. Výrobek neobsahuje žádné chemické ani jiné doplňky. Popíjet se mohou až 2 dávky po dobu 4-5 týdnů.