Proč a jak se nechat před cestou pojistit

Chystáte se na dovolenou nebo prodloužený víkend v zahraničí? Cestujete pravidelně a nikdy jste neřešili riziko úrazu nebo onemocnění za hranicemi České republiky? Počet ošetřených Čechů v zahraničí nijak neklesá a mnohým i malá nehoda způsobí nemalé finanční potíže. Poplatky za ošetření nebo pobyt v nemocnici v mnoha zemích jsou vysoké a vám tak mohou zkazit celou dovolenou. Možná považujete zřízení cestovního pojištění za vyhozené peníze, ovšem jen do té doby, než sami budete potřebovat vyhledat lékařskou pomoc.

Jak cestovní pojištění sjednat?

Jednou z možností, jak sjednat cestovní pojištění, je oběhat pojišťovny ve vašem městě a porovnat jejich nabídky. Většina pojišťoven se snaží o individuální přístup, ovšem podmínky jsou v každé jiné. Záleží, do které země a na jak dlouho se chcete vydat, s kým pojedete (sami nebo s rodinou) a mnoha dalších faktorech. Mnohem jednodušší a rychlejší metodou je sjednat si cestovní pojištění online. Webový portál yespojisteni.cz je rozcestníkem, kde v rychlém formuláři vyplníte údaje o své cestě nebo dovolené a pak již jen vybíráte z nejlepších nabídek tuzemských pojišťoven.

Nejdůležitějším faktorem při sjednávání cestovního pojištění je výše pojistného plnění neboli maximální částka, která pokryje vaše výdaje na léčení v zahraničí.

Co ještě můžete do cestovního pojištění zahrnout?

Kromě proplacení lékařského ošetření a pobytu v nemocnici můžete do svého cestovního pojištění zahrnout připojištění zavazadel, připojištění storna zájezdu a připojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě. Cestovní pojištění lze uzavřít také na vašeho domácího mazlíčka.

Co k uzavření cestovního pojištění potřebujete

Při vyplňování online dotazníku zadáte celé jméno, bydliště, telefonní číslo a email. Do kalkulačky je potřeba vyplnit základní údaje o druhu cesty, délce pobytu a věku pojišťovaných osob.