Připravujete se na malování svých prvních obrazů? Poradíme vám odkud začít

Kreslení a malování je nádherné v tom, že nikdy nevíte, co nového přijde. Můžete kreslit i celé roky, ale pak přijde nový nápad, zadání, nebo nová technika, a najednou objevujete něco, o čem jste donedávna neměli ani tušení.

Přibližně tak se může cítit naprostá většina kreslířů a malířů v moment, kdy od stolu a archu papíru poprvé přejdou ke kreslícímu plátnu. A zaručeně i tady počítejte s tím, že jsou začátky vždy tuhé a zdlouhavé.

Jaké barvy ideálně volit pro první obrazy?

U kreslení na plátnu je potřeba uvědomit si, že se jedná o zcela odlišný materiál. Zatím co v případě kreslení na standardní archy můžete používat víceméně jakoukoliv techniku, kterou si zrovna vybavíme, tak v případě obrazu a plátna, je celý postup výrazně citlivější. Určitě byste vždy měli používat vyloženě barvy na malování obrazů. U jednotlivých produktů vždy máte popsáno, o jaký druh barvy se jedná. Podle toho se liší technologie využití, ale také vhodné a ideální materiály.

Plátna se vyplatí kupovat po sadách

Pokud je vaše malování na plátno, na které se chystáte jen na jednorázový pokus, tak není potřeba cokoliv řešit. Pokud se ale chcete u plátna usadit, a pokračovat v tomto druhu kresby, tak se vám hodí zásoba plátna. Pamatujte si, že i v případě malířských pomůcek platí, že velká balení většinou obsahují i skvělé cenové nabídky. Namísto kupování jednotlivých kusů tak může být sada malířských pláten tou nejlepší vodou, jak pořídit dostatek materiálu. Menší plátna, která nechcete využít vyloženě na kresby, navíc můžete používat jako testovací a tréninková.

Specifické mohou být také štětce

Pokud jste používali štětce na starší techniky, tak vám už u obrazů nemusí posloužit zrovna ideálně. Je to dáno hlavně tím, že jsou klasické štětce poměrně malé velikostí i délkou vlasu. Jakmile vezmete do ruky prvotřídní štětce na malování obrazů, tak si hned všimnete rozdílu. Na velikosti vlasu je vidět, že s nimi jde dělat jemnější tahy, ale také s troškou síly udělat opravdu široký tah napříč plátnem. Mimo toho mívají také mnohem delší držení, což pomáhá při manipulaci se štětci u větších pláten.