Představa klasické svatby vás nebere? Osvěžte svůj velký den zážitky

Čeká vás svatba, a vy přemýšlíte nad tím, jak jí dodat grády, na které hosté nezapomenou? Co takhle připojit ke svatebnímu víkendu další zážitky a skvělý výlet! Ne, nemáme na mysli, že máte celou širokou rodinu z obou stran zvát na drahou dovolenou. Stačí, když jim ukážete krásy Česka a připravíte jim nezapomenutelný víkend.

Vydejte se do pohádky

Kdo by neznal slavnou českou pohádku Noc na Karlštejně, která se odehrává na jednom z nejkrásnějších hradů Česka. Jeho historie sahá přibližně do první poloviny 14. století a svého času se stal domovem říšských korunovačních klenot. Jeho útroby skýtají opravdové skvosty, které se podařilo dochovat, jako třeba kaple svaté Kateřiny, kaple svatého Kříže ve Velké věži, nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mariánské věži. Přímo pro účel svateb má hrad k dispozici Hodovní síň Císařského paláce.

Na hradě a v podhradí

Pokud vás až tak neláká svatba přímo v prostorách hradu, můžete využít kapacit, které nabízí hotely a penziony v okolí hradu. Ubytování pod Karlštejnem doslova vybízí zorganizovat svatbu rozloženou na celý víkend a pro své hosty tak zajistit bohatý program, včetně návštěvy hradu. Překrásná tamní příroda přímo volá po osvěžující procházce, a tak se nedělní ráno po protančené noci nemusí točit nevyhnutelně jen kolem balení, loučení a rozdávání výslužek.

Svatba a turistika v jednom víkendu

A proč ne? Hotel u hradu Karlštejn, ve kterém vám jistě na profesionální úrovni a se vším všudy vaši svatbu zajistí, je ideálním místem pro turistickou vycházku. V příjemné vzdálenosti se nachází hned několik zajímavých cílů, které prostě musíte vidět. Překrásný lom Velká Amerika, skanzen ve volné přírodě Solvayovy lomy, nebo zatopený lom Malá Amerika. To vše přinese vašemu velkému dni zcela nový zážitek po všech stránkách.

Nezapomeňte na kvalitní foťák. Bylo by hříchem tyto vzpomínky nezdokumentovat.