Aerária jsou v kurzu! Víte, co to je a proč se staly tolik oblíbenými?

Možná už jste aerárium obdivovali, ale neznali jste ho pod tímto názvem. O co tedy jde? Jedná se o takzvané levitující rostliny v prostoru. Nepředstavujte si žádná kouzla. Zkrátka jde o skleněnou kouli, která je zavěšená na provázku. Pokud stále tápete a nevíte, nevěšte hlavu. Za malý moment si ukážeme jejich výhody a důvody, proč jsou takovým trendem. E-shop Harasim nám byl pro tento článek velkou inspirací a jsme rádi, že nám ukázal tolik možností využití. Pusťte se společně s námi do objevování.

Mini zahrádka do každého bytu

Skleněná koule na zavěšení s sebou přináší nekonečno možností aranžování. Jste-li kreativní, pořádně se vyřádíte. Máte ráda naopak minimalistické věci a nebaví vás tvoření, vůbec nevadí. Každá si přijde na své. V prvním případě se klidně dejte do výsadby drobných rostlin, kde řadíme masožravky, sukulenty a drobné kapradiny. Použijte kamínky, písek, mušle, ulitu a cokoliv vám do výzdoby bude pasovat. Jestli chcete mít aerárium zcela bez starostí, vsaďte na umělé květiny. Z dálky stejně nepoznáte rozdíl od živých. Pro nenáročné stačí koupit například řasokouli a umístit ji společně s vodou do aerária. Tady pozor, vodu je nutné doplňovat. Proto si nedávejte dekoraci na špatně dostupné místo vysoko u stropu.

RYCHLÝ TIP: Snadno z nich jdou vyrobit i létající světlušky. Stačí je vyplnit pouze led osvětlením.

Ušetří prostor

I v malém bytě si chceme rozjasnit interiér květinami. Jenže v některých bytech a pokojích není nic nazbyt. Právě proto je aerárium na rostliny ideální do garsonek a pokojů, kde se každý centimetr počítá. Visí ve vzduchu a nezabírají žádné místo. Přitom stejně plní svoji funkci skvostné dekorace.

Stylově vyplní prázdný kout

Osázené aerárium vynikne v každém prázdném rohu, který nevíte čím ozdobit. Skvěle vypadá také v prostoru nebo na terase. Nejvíce na odiv bude v případě, když zkombinujete několik aerárií vedle sebe. Opravdu se toho nebojte. Zavěste je do různých výšek, udělejte z nich živý závěs, nebo prostorovou ozdobu.